Poznaj najlepsze zabiegi na cellulit!

Wiele osób, zmagających się z pomarańczową skórką, decyduje się na zabiegi na cellulit. Dzieje się tak najczęściej, gdy osoba dotknięta tą przypadłością chce uzyskać jak najszybsze rezultaty oraz gdy domowe metody nie przynoszą oczekiwanych efektów. Przy pomocy tradycyjnych sposobów cellulit można zupełnie zlikwidować tylko w pierwszej fazie formowania się zmian. Wtedy pomarańczowa skórka widoczna jest tylko, gdy ściśniemy fałd palcami. Dlatego tak łatwo przeoczyć ten moment. W drugiej fazie cellulit obserwujemy w określonych pozycjach – gdy siedzimy lub leżymy na twardym podłożu. Dopiero w trzecim etapie zmiany obserwujemy bez względu na pozycję. Wtedy nie jesteśmy już w stanie domowymi metodami zlikwidować grudek. Z pomocą mogą przyjść zabiegi na cellulit.

Przeciwwskazania dotyczące zabiegów

Ta grupa zabiegów ma pewne przeciwwskazania. Nie powinny ich wykonywać osoby cierpiące na zapalenie żył, rozedmę płuc, czy niewydolność nerek. Ponadto nie zaleca się ich kobietom w ciąży, chorym na epilepsję, raka i cukrzycę. Uważnie do takich zabiegów powinny też podchodzić osoby, które mają żylaki. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z lekarzem, który oceni indywidualny stan. Podejmując decyzję o konkretnej terapii, również najlepiej zasięgnąć konsultacji lekarskiej. Można nawet wykonać badanie USG, które określi stopień zaawansowania zmian. Następnie można udać się do gabinetu kosmetycznego.

Popularne i polecane zabiegi na cellulit

Jednym z dość popularnych zabiegów jest karboksyterapia. Podczas wizyty za pomocą specjalnej głowicy wprowadzony jest  pod skórę dwutlenek węgla. Technika ta pomaga przyśpieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, a także przyśpiesza metabolizm. Pamięta jednak, że karboksyterapię przeprowadza się w seriach – najczęściej 2 zabiegi w tygodniu, przez około 1 – 2 miesiące. Cena jednej wizyty to około 150 złotych. Po wyjściu z gabinetu skóra może być nieco podrażniona, ale po kilku godzinach jej stan powinien wrócić do normy.

Ciekawą propozycją jest także endermologia. Zabieg ten polega na masowaniu skóry przy pomocy specjalnej głowicy w formie wałków, które ściskają fałd. Urządzenie zasysa skórę, wytwarzając podciśnienie i nadciśnienie. Taki intensywny masaż doskonale działa na skórę poprawiając krążenie oraz wpływając na regenerację skóry. Stymulowana jest produkcja kolagenu i elastyny, które budują struktury cery, poprawiając jej gęstość. Cena jednej wizyty to około 100 – 200 złotych, ale wykonać należy serię co najmniej kilku. Ponadto po wyjściu z gabinetu skóra będzie podrażniona i zaczerwieniona, co minie po około dobie. Pamiętać należy, że sam zabieg może być nieco bolesny.

Ostatnia propozycja, to innowacyjny zabieg z użyciem prądu. Cellulipoliza polega na wprowadzeniu pod skórę dwóch cienkich igieł, przez które przepływa dość słaby prąd. Nie jest to bolesny zabieg. Powoduje on rozszerzenie się żył, a co za tym idzie poprawę przepływu krwi. Toksyny mogą zostać z powodzeniem usunięte. Koszt jednej wizyty to około 120 złotych, ale poddać należy się około 5 zabiegom.

Zabiegi antycellulitowe to doskonała terapia uzupełniająca codzienną pielęgnację balsami antycellulitowymi (np. Vialise). Takie profesjonalne sposoby skuteczniej zlikwidują grudki, z którymi nie potrafią porazić sobie tradycyjne metody.

Poznaj najlepsze zabiegi na cellulit!
5 (100%) 1 vote

You Might Also Like

3 Replies to “Poznaj najlepsze zabiegi na cellulit!”

  1. Po porodzie idę na laserowy zabieg. Mam nadzieję że to coś da. Przytyłam w ciąży ponad 20 kg ;/

  2. na mezoterapię się zdecydowałam, ale na te żelazka i inne zabiegi z prądem to bym chyba nie poszła. Wolę zainwestować w sprawdzony krem taki jak vialise i się nie stresować 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *