Kosmetyki na cellulit – jak działają preparaty antycellulitowe?

Wiele kobiet borykających się z cellulitem szuka rozwiązania na ten wstydliwy problem. Wydają mnóstwo pieniędzy na kremy „cud” które obiecują spektakularne efekty już po pierwszym użyciu, jednak często są to po prostu czcze obietnice, nie mające odniesienia w rzeczywistości. Pieniądze na krem na cellulit wydane, produkt zużyty, a cellulit nadal jest – jak to możliwe? Kobiety często zapominają że walka z tym problemem powinna być kompleksowa. Co to znaczy? Z cellulitem trzeba walczyć zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz, inaczej nasze działania nie dadzą żadnego efektu. Stosując różne kosmetyki bez odpowiedniej wiedzy, a często i sięgając po niesprawdzony doustny preparat na cellulit który może jedynie nam zaszkodzić. Z poniższego artykułu dowiesz się najważniejszych informacji niezbędnych w walce z cellulitem!

Czy kremy antycellulitowe działają?

Kosmetyki na cellulit to na polskim rynku żadna nowość. We wszystkich drogeriach kosmetycznych można znaleźć całe mnóstwo produktów, które kuszą swoją ceną i obiecują niebywałe efekty. Jednak należy zdawać sobie sprawę że większość z nich jest jedynie nawilżająca, i nie daje oczekiwanych rezultatów, a już na pewno nie pozbędzie się cellulitu z naszej skóry na zawsze. Należy tez pamiętać, że preparaty na cellulit jedynie wspomagają proces pozbycia się tego problemu, jednak same z siebie nie sprawią, że zniknie! Cellulit to tkanka tłuszczowa bądź woda podskórna – by dotrzeć do sedna problemu i móc pozbyć się go na zawsze, trzeba odpowiedniej diety, nawodnienia organizmu a także ćwiczeń partii ciała, z którą mamy największy problem pod względem cellulitu. Tylko tak kompleksowe działanie zapewni dobre efekty, a jeżeli dołożymy do tych czynności skuteczny preparat na cellulit, z pewnością możemy oczekiwać świetnych rezultatów, jednak wymaga to sumienności i systematyczności.

Składniki aktywne w kremach i kosmetykach na cellulit

Wśród tych wszystkich marek kosmetycznych oferujących nam mniej lub bardziej skuteczne preparaty na cellulit niewiele jest takich, które faktycznie mogą nam pomóc pozbyć się tego problemu. By nie wydawać pieniędzy w błoto, warto sprawdzać skład danego preparatu w poszukiwaniu odpowiednich składników. Istnieje kilka, które w połączeniu z wyżej opisaną rutyną ćwiczeń oraz diety dadzą wreszcie oczekiwane efekty. Kosmetyk na cellulit który wpadnie nam w oko, przed zakupem warto sprawdzić pod względem zawartości składników. Jakich?

  • Ekstrakt z bluszczu
  • Ekstrakt z kasztanowca
  • Ekstrakt z ruszczyka kolczastego
  • Wyciągi z alg
  • Kofeina
  • Kwas askrobionowy

Mało który kosmetyk posiada taki skład, dlatego znalezienie go w drogerii może być trudne. Jednak od kilku lat na rynku dostępny jest krem którego efekty są naprawdę spektakularne, a dostępny jest głównie w Internecie – Mowa o kremie Vialise, który posiada wszystkie powyższe składniki w swojej zawartości. Dzięki temu jego stosowanie jest naprawdę skuteczne w walce z niechcianym cellulitem, ponieważ ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie organizmu, regulując jego funkcjonowanie i pozbywając się nadmiaru wody w organizmie. Naturalne składniki są zawsze najlepsze, choć często nie są doceniane przez kobiety. Warto zaufać Matce Naturze, która dała nam wszelkie środki do walki z niechcianym cellulitem!

Stosowanie kosmetyków na cellulit – jak należy to robić, by było skuteczne?

Samo nakładanie kremu na ciało również powinno odbywać się w odpowiedni sposób. Specjaliści zalecają używanie preparatu co najmniej dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem. Ruchy dłoni nakładających krem powinny być koliste, najlepiej od dołu do góry, dzięki czemu preparat będzie dogłębnie umieszczony w porach skóry, łatwiej się wchłaniając. Dobrze jest również stosować kosmetyk tuż po gorącej kąpieli, dzięki czemu skóra będzie wręcz go chłonęła, a jego skuteczność i działanie z pewnością się zwiększy.

Walka z cellulitem wcale nie musi być kosztowna i czasochłonna. Wystarczy wybrać odpowiedni kosmetyk, który wspomoże nas w pozbywaniu się „pomarańczowej skórki”. Dieta, ćwiczenia i dobry kosmetyk to najkrótsza droga do pięknego i jędrnego ciała, którego już nigdy nie będziemy musieli zakrywać.

Kosmetyki na cellulit – jak działają preparaty antycellulitowe?
5 (100%) 3 votes

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *