Jak zwalczyć cellulit?

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak zwalczyć cellulit, zapewne zdążyłaś usłyszeć o wielu różnych metodach. Od natłoku przeróżnych propozycji można dostać zawrotu głowy, dlatego też warto uporządkować tę wiedzę. Podstawę pielęgnacji stanowi regularne stosowanie peelingu oraz codzienne wcieranie balsamu antycellulitowego (np. Vialise).  To jednak może okazać się za mało skuteczne. Warto więc poznać metody, które są może nieco mniej oczywiste i znane, ale znacznie poprawią efektywność terapii.

Jak zwalczyć cellulit? Ćwicz!

Najskuteczniejsze będą regularnie wykonywane ćwiczenia. Dzięki temu spalisz nadmiar tkanki tłuszczowej. Na sport musisz poświęcić musisz co najmniej 40 minut, 3 razy w tygodniu. Wybierać możesz spośród wielu dyscyplin. Doskonale sprawdzi się bieganie, pływanie, aerobik oraz wiele innych. Ćwiczyć możesz także w domowych warunkach. Na cellulit najlepiej zadziała mieszanie ćwiczeń cardio i siłowych. Możesz na przemian po dwie minuty wykonywać podskoki, przysiady, przeskoki, brzuszki oraz bieg w miejscu. Jeżeli obawiasz się, że nie  będziesz w stanie samodzielnie komponować programu ćwiczeń, możesz zdecydować się na skorzystanie ze specjalnych propozycji dostępnych on-line lub na płytach DVD. Aktywność fizyczna zawsze powinna iść w parze ze zdrową dietą. Jeżeli będziesz spożywać dużo tłustych potraw, skompensujesz spalone lipidy. Dlatego też nie musisz się odchudzać, a jeść po prostu zdrowo i lekko. Efekty regularnych ćwiczeń zauważymy już po kilku treningach, ale na bardziej widoczne rezultaty należy poczekać kilka tygodni.

Masaż na cellulit

Doskonałym rozwiązaniem, z którego możesz skorzystać w domowych warunkach jest masaż. To prosta czynność, którą wykonujemy raz w tygodniu. Aby było Ci łatwiej na dłonie nałóż trochę olejku. Masaż wykonuj zawsze ku górze, czyli od stóp do pośladków oraz od dłoni po ramiona. Wyjątkiem jest brzuch, który masujemy okrężnymi ruchami. Na ten domowy zabieg musimy poświęcić co najmniej 30 minut. Po kilku tygodniach powinniśmy zaobserwować poprawę struktury skóry. To efekt znacznego usprawnienia krążenia oraz usuwania toksyn.

Polecane zabiegi

Najbardziej spektakularne efekty dają zabiegi medycyny estetycznej. Rezultaty widzimy już po wyjściu z gabinetu, co zachęca wiele pań. Oferta gabinetów kosmetycznych jest bardzo bogata, a wybór konkretnego zabiegu należy poprzedzić konsultacją ze specjalistą. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów jest mezoterapia igłowa. Podczas wizyty obszar pokryty pomarańczową skórką stymulowany jest głowicą z malutkimi igiełkami, za pomocą których pod skórę wprowadza się substancje aktywne. Ich dobór uzależniony jest od indywidualnego stanu skóry, a także od oferty danego gabinetu. Na skórę działają nie tylko dane substancje, ale też same igiełki, które pobudzają regenerację i produkcję kolagenu. Cera staje się gładsza i bardziej napięta. Koszt jednej wizyty to nawet kilkaset złotych, ale pamiętać należy, że to bardzo skuteczny zabieg. Co najważniejsze, nie oznacza to, że mezoterapia zastąpi codzienną pielęgnację. Wręcz przeciwnie – taka terapia zadziała tylko pod warunkiem, że będzie stanowić uzupełnienie tradycyjnych, domowych metod. Warto również poznać rodzaje cellulitu, zatem zapraszam do artykułu.

Jak zwalczyć cellulit?
5 (100%) 2 votes

You Might Also Like

5 Replies to “Jak zwalczyć cellulit?”

  1. Ja mam w przyszłym tygodniu zabieg 😉 Mój pierwszy w życiu, ciekawa jestem jak się sprawdzi 🙂

  2. W domu też można sobie poradzić 🙂 koleżanka mi poleciła to vialise. Na początku pomyślałam że mnie wkręca, przecież co taki krem może zdziałać… Ale wcierałam codziennie przez 3 tygodnie i choć cellulit nie zniknął to jest mmniej widoczny bo skóra się jakby zmieniła…

  3. Mam małe pytanie – czy każdy może iść na taki zabieg? Nie ma żadnych przeciwwskazań??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *