Wypryski na twarzy – leczenie i zapobieganie

Wielu nastolatków, a także osób dorosłych skarży się na problem z wypryskami na twarzy. Jest to niezwykle krępująca dolegliwość, która obniża naszą pewność siebie i niestety – nie zawsze da się ją ukryć pod warstwą makijażu. W jaki sposób pozbyć się problemu z wypryskami?

Mapa twarzy wypryski

Okazuje się, że wypryski na twarzy to nic innego jak sygnał ostrzegawczy wysyłany przez nasz organizm. Pojawiają się w różnych miejscach – na czole, policzkach czy też brodzie w postaci mniejszych bądź większych krost.

Niektórzy uważają, że wyprysk na twarzy sygnalizuje o naszych chorobach. Z kolei nasza twarz traktowana jest jako lustro, w którym widoczne jest wszystko to, co dzieje się wewnątrz naszego organizmu.

Jak rozpoznać przyczynę ich powstawania?

Za wszystkie bolące wypryski na twarzy występujące w poszczególnych miejscach odpowiada oddzielny układ bądź narządy obecne w naszym organizmie. W zależności od tego, gdzie wystąpią zmiany, tj.:

  • na czole,
  • na nosie,
  • na policzkach,
  • na brodzie,
  • wokół ust,

Aby wyleczyć wypryski, należy codziennie stosować naturalne preparaty.możemy je powiązać z konkretną przyczyną. Wypryski na górnej części czoła są spowodowane zaburzeniami pracy pęcherza moczowego, na środkowej – problemami z trawieniem, na dolnej – zakłóceniem pracy jelita cienkiego. Zwróć uwagę na swoją dietę – zastanów się czy nie zawiera zbyt dużej ilości tłuszczów i cukru, a także zadbaj o regularność posiłków.

Z kolei ropne wypryski na twarzy w okolicach ust są skutkiem niedoboru witamin z grupy B. Jeżeli często obserwujesz je w tym miejscu, postaraj się spożywać więcej warzyw liściastych i chudego mięsa. Inną przyczyną może być odwodnienie – pamiętaj, że powinniśmy wypisać około 1,5-2 l wody dziennie (nawet zimą!)

W okolicach policzków również możemy zaobserwować drobne wypryski na twarzy. Przyczynia się do tego głównie zamknięcie porów. Upewnij się, że dokładnie oczyszczacz skórę z makijażu i zanieczyszczeń. Zadbaj o to, aby raz w tygodniu złuszczyć naskórek peelingiem i nałożyć maseczkę. Jeżeli wypryski podskórne na twarzy pojawiają się w jej dolnej części, może to świadczyć o problemach z dziąsłami i wnętrzem jamy ustnej. Niestety tego problemu nie zmodyfikujemy dietą i konieczna będzie konsultacja z lekarzem dentystą.

 Jak zwalczyć wypryski?

Najlepszym sposobem na walkę z wypryskami, oprócz odpowiedniej diety i nawodnienia organizmu, jest stosowanie naturalnych kosmetyków. Idealnym rozwiązaniem mogą okazać się produkty marki Sevolium. Do wyboru mamy kremy, które poprawiają ogólną kondycję naszej skóry, wygładzają ją i pomagają w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia. Na miejscowe wypryski świetnie zadziała serum punktowe, które wysusza zmiany skórne i w znacznym stopniu ogranicza ich powstawanie w przyszłości.